Ankara Üniversitesi ile TCDD Genel Müdürlüğü Arasında “Bilimsel İş Birliği Protokolü” İmzalandı

Ankara Üniversitesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) arasında, 17 Haziran 2019 günü “Bilimsel İş Birliği Protokolü” Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ ve TCDD İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan UYGUN tarafından Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nde imzalanmıştır. Protokol törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülkadir GÜRER, TCDD İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı İsmail ÇAĞLAR, AFAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nehir VAROL, Ankara Üniversitesi Yüksekokullar Koordinatörü Prof. Dr. Timur GÜLTEKİN, TCDD İşletmesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Cüneyt TÜRKKUŞU ve AFAM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Leyla DERİN katılmıştır.

Protokol, Ankara Üniversitesi Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AFAM) danışmanlığında ortak bilimsel (proje ve araştırmalar dâhil), eğitsel ve yönetsel çalışmalar konusunda iş birliği yapılmasını ve lisanüstü şartlarını sağlayan TCDD personellerinin Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Afet Risk Yönetimi Tezsiz İkinci Öğretim Yüksek Lisans Programı’nda yüksek lisans yapmalarına imkân tanınmasını ve teşvik edilmesini amaçlamaktadır.

“Bilimsel İş Birliği Protokolü”nün amaçları ve maddelerini yönetmek konusunda Ankara Üniversitesi adına Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AFAM) Müdürü ve TCDD İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı sorumlu koordinatörler olarak belirlenmiştir.